Kas yra Greenwashing?

Nuo tada kai pradėjau domėtis sveikesne gyvensena ir toksinų pertekliumi namuose, vis susiduriu su sąvoka ‘’Greenwashing’’. Anksčiau visai negirdėta sąvoka tapo vis labiau pastebima. 

 

Įdomu ar ir tu atkreipei dėmesį, kad tokias reklamas ir šūkius kaip ‘’pigiausias’’, ‘’geriausias’’, ‘’nr. 1’’ pakeitė tokios frazės kaip ''ekologiškas'', ''draugiškas gamtai'', ''green'', ''bio'', ''organinis'', ''natūralus'' ir ''švarus''

 

KAS YRA GREENWASHING?

 

Greenwashing yra jau daug metų plačiai paplitusi praktika, kuria naudojasi įvairaus dydžio gamintojai, siekdamos suklaidinti vartotojus, pasitelkiant kūrybines priemones ir reklamą, kad vartotojai patikėtu, jog renkasi sveikesnius, tausojančius gamtą, ekologiškesnius produktus.

 

Kompanijos naudoja aukščiau paminėtas naujas frazes bei pakuotei parenka su sveikata, gamta susijusius vaizdinius, taip sudarydamos įspūdį, kad jų produktai yra ekologiškesni ir sveikesni nei yra iš tikrųjų.

 

Tai rinkodaros strategija, kuria siekiama parduoti daugiau, nes gamintojai žino, jog jau kurį laiką vartotojų didžiausi prioritetai yra sveikata ir gamtos tausojimas.

Atsižvelgiant į vartotojų prioritetus netgi didieji mažmenininkai pradėjo skirti didesnį lentynos plotą ekologiškesniems produktams, kas yra gamintojui dar viena priežastis ne keisti savo produkto sudėtį ar imtis veiksmų apsaugančių gamtą, bet naudoti greenwash strategijas. 

 

Gamintojų teiginius, kad produktas yra tikrai daug natūralesnis nei, kad iš tiesų yra, sunku pagrįsti ir daugelis jų yra klaidingi. Rinkos tyrimai parodė, kad 95% produktų, kurie pateikti kaip ekologiški ir sveiki, yra išpūsti.

 

Greenwashing taktikos


Produktų pakuotėms kurti gudriai renkamasi natūralių atspalvių spalvos, pvz., žalia ar balta, nes jos dažnai siejamos su ramybe, švara, sveikata, gamta, nauda aplinkai ir ekologiškumu ir vengiama ryškių, nenatūralių spalvų.


Su gamta susijusių paveikslėlių pasirinkimas - jei ant šampūno pakuotės pavaizduoti vaisiai, tai dar nereiškia, kad produkte jų yra. Nėra jokių taisyklių ar reglamentų paveiksliukams ant pakuotės, todėl kompanijos gali ant jos uždėti ką tik nori.


Šūkiai ''all natural'' ar ''100% natural'' taip pat nėra reguliuojami. Dažnai gamintojai naudoja ingredientus su junginiais, gautais iš augalų, sumaišytų su sintetiniais junginiais. 

 

Taigi, bendras pakuotės vaizdas nebūtinai atspindi tikrąjį produktą. Vienintelis būdas pasakyti, ar prekė tikrai natūrali ir nekenkianti nei sveikatai, nei gamtai – skaityti etiketes.

 

Bet svarbiausia, kad sukurti prekę su ‘’sveikai’’ atrodančia pakuote yra daug pigiau nei pagaminti tikrai sveiką ir ekologišką produktą. Todėl yra labai naivu manyti, kad pigūs produktai gali būti natūralūs, nebent, žinoma, juos pasigamini pats. Tuo tarpu, kad atlaikytu didžiulę konkurenciją, gamintojas turi pasiūlyti mažiausią kainą, o tai galima padaryti renkantis pigią sintetiką ingredientams.

 

Šioje vietoje turiu pripažinti, kad būna ir brangesnių produktų, kurie nėra tokie natūralūs, kaip atrodo, todėl visada geriausia skaityti sudėtį. Ir nepamiršk, kad nešvariausi ingredientai, gali slėptis po žodžiais Parfum ar Fragrance.

 

Tu, kaip vartotojas, pats turi ieškoti informacijos ir sužinoti tavo remiamų kompanijų vertybes. Kelk klausimus apie perkamus produktus ir neapsigauk greenwashinimu.



P.S. jei tave gąsdina etikečių skaitymas, nes manai, kad nieko nesupranti ar neturi laiko domėtis ingredientais - turiu tau išeitį. Tokiam atvejui esu sukūrusi Kenksmingų Chemikalų Špargalkę, kuri gali padėti greitai ir be didelio vargo ‘’nuskenuoti’’ bet kokį asmeninės priežiūros ar namų valymo produktą. Tačiau Špargalkė yra skirta išskirtinai Netoksiška Mama bendruomenei, todėl galėsi ją parsisiųsti prisijungus prie grupės

 

P.P.S. o jei nori natūralių produktų, skirtų visai šeimai ir namams, gamintojo, kuriuo galėtum pasitikėti - rekomenduoju tai, ką ir pati naudoju - Young Living.

 

Su kvepiančia meile,

Simona



Draugaukime socialiniuose tinkluose

0 Comments

Leave a Comment

Aš padedu mamoms tapti savo šeimos gerovės ir sveikatos sergėtojomis.
Su manimi gali susisiekti čia.

Labas, aš Simona,

 
esu mama dviejų vaikučių, kurie yra mano didžiausias įkvėpimas kurti, padėti ir dalintis.
Be jų, nebūtų nei šio puslapio, nei jų įkvėptų ir mano sukurtų produktų.

O viskas būtent ir prasidėjo nuo pirmojo pastojimo. Labai bijojau gimdymo vien dėl skausmo. Žinodama, kad nuskausminamieji yra kenksmingi ir mamai ir kūdikiui, ieškojau alternatyvų, kurios natūraliai padėtų susidoroti su stipriu skausmu. 
Man pasisekė, kad atradau veikiančius metodus, kurie nereikalavo jokios chemijos, o tiesiog šiek tiek praktikos ir darbo su savimi. Ko pasekoje galėjau susikurti pirmąją gražią gimdymo istoriją. Po kurios tiesiog natūraliai norėjosi toliau saugoti savo pirmagimę ir sukurti jai saugią aplinką augti - taip mūsų gyvenimuose atsirado eteriniai aliejai ir gimė netoksiška mama. 

Eteriniai aliejai yra didelė mano gyvenimo dalis, juos stengsiuosi inkorporuoti, kur tik įmanoma, net ir mano antrajame gimdyme. 
Ir būtent sūnaus gimimas paskatino sukurti iki šiol man asmeniškai svarbiausią projektą - Gimimo Be Skausmo programą. Pagrindinis šios programos tikslas yra sugriauti nusistovėjusią dogmą, kad gimdymui negalima pasiruošti, ir kad natūralaus ir gražaus gimdymo samprata pasklistų tarp visų besilaukiančių lietuvaičių, kad mažėtų siaubo istorijų apie gimdymą ir daugėtu kupinų džiaugsmo, dėkingumo ir euforijos istorijų.

Su meile.

Contact