Ar tavo pasirinktas šampūnas arba indai gali pakenkti tavo sveikatai?
Vis daugiau tyrimų rodo, kad kasdien naudojamuose produktuose esančios cheminės medžiagos gali kelti pavojų mūsų sveikatai - nuo nevaisingumo ir apsigimimų iki tam tikrų rūšių vėžio.
Šios cheminės medžiagos gali palaipsniui kauptis organizme, todėl galime susirgti.
Nors neįmanoma išvengti visų aplinkoje esančių kenksmingų cheminių medžiagų poveikio, yra būdų, kaip atsikratyti daugelio šių galimų toksinų. Štai 8 daiktai, kurių galbūt norėsi nebepirkti, išmesti arba pakeisti:
1. Plastikiniai maisto konteineriai
Ar kada nors susimąstei, kodėl kelis kartus išplovus indaplovėje skaidrūs plastikiniai indai tampa drumsti? Laikui bėgant plastikas skyla, o dėl šio skilimo į maistą gali patekti pavojingų cheminių medžiagų. Daugelis plastikinių indų pagaminti iš cheminių medžiagų, įskaitant ftalatus, kurie yra endokrininę sistemą ardančios cheminės medžiagos.Geriausia pakeisti plastikinius indelius į stiklinius, arba rinktis tokius, kurie pažymėti 2, 4 ar 5 perdirbimo numeriu.
Nors neprisvylančios keptuvės gali atrodyti kaip tikras išsigelbėjimas buityje, tačiau tai turi savo kainą. Aukštoje temperatūroje tefloninius indus sudarantis politetrafluoretilenas išskiria toksiškas dujas, kurios siejamos su reprodukcinėmis ir kitomis sveikatos problemomis. Vietoje tokių keptuvių galima rinktis špižines arba nerūdijančio plieno keptuves.
3. Oro gaivikliai
Oro gaivikliai padeda išlaikyti namus gaiviai kvepiančius, tačiau tyrimai rodo, kad naudojant juos per dažnai arba nevėdinamose patalpose išsiskiria toksiški teršalai. Elektriniuose oro gaivikliuose ar sintetinio kvapo žvakėse yra ftalatų, kurie siejami su reprodukcinėmis problemomis. Geriau garink grynus eterinius aliejus. Taip pat gali pabandyti naudoti sodą ir baltąjį actą kaip natūralius kvapų sugėrėjus.
4. Kvepalai
Vienas žodis "kvepalai" gali reikšti gaminį, kurio sudėtyje yra iki 300 cheminių sudedamųjų dalių. (Kvepalų gamintojai tikslių sudedamųjų dalių sąrašo neskelbia, bijodami atskleisti paslaptis konkurentams.)
Nustatyta, kad kvepaluose dažnai galima rasti potencialiai pavojingų cheminių medžiagų. Toksiškos cheminės medžiagos, tokios kaip benzaldehidas, etilo acetatas, benzilo acetatas, acetonas ir metileno chloridas, įkvėpus gali sukelti galvos svaigimą, pykinimą, mieguistumą, gerklės, akių, odos ir plaučių dirginimą, inkstų pažeidimus ir galvos skausmą.
5. Valymo priemonės
Tikriausiai žinai, kad daugelyje kasdien naudojamų valymo priemonių yra kenksmingų cheminių medžiagų, bet tikriausiai manai, kad nėra daug alternatyvų. Tačiau natūralūs produktai, tokie kaip soda, muilas ar citrina ir karštas vanduo, dažnai veikia lygiai taip pat gerai ir neapkrauna tavo namų toksiškomis cheminėmis medžiagomis.
Nuo šampūno iki lūpų dažų - paprastai moterys kasdien ant odos tepasi iki 12, o vyrai - iki 6 asmeninės priežiūros priemonių. Tai sudaro maždaug 126 unikalius ingredientus. Visada verta ieškoti kosmetikos priemonių, kuriose nėra sintetinių kvapų, kurios yra mineralinio pagrindo arba pagamintos iš natūralių aliejų. Perkant ekologiškus produktus gerokai sumažinsi toksinų kiekį.
7. Vabzdžių naikinimo aerozoliai
Reikėtų vengti vabzdžių naikinimo priemonių namuose (o geriausia - ir už jų ribų). Mokslininkai nustatė, kad insekticidai sukelia vaikams neurologinius pažeidimus. Jei įmanoma, kovok su vabzdžių problema patalpose išvalant trupinius ir uždarant maisto produktus induose.
Minkštikliai veikia padengdami drabužius plonu galimai toksiškų cheminių medžiagų sluoksniu. Jos gali sukelti odos sudirginimą, kvėpavimo takų sutrikimus ir galvos skausmą. Vietoje sintetinio skalbinių minkštiklio gali naudoti baltą actą - garantuoju, kad išskalbti rūbai acto kvapo neturės.
Mano mėgstamos alternatyvos
Vietoje kvepalų - Stress Away
Odos priežiūros priemonės - BOOM linija
0 Comments